Jdi na obsah Jdi na menu
 


PLP 2020 1-2. kolo (Kompletně odehráno)

23. 5. 2020

Všechny zápisy k úvodnímu dvoukolu budou k nahlédnutí na rajce.net 

https://plpetanque.rajce.idnes.cz/Zapisy_utkani_1-2_kolo

 

K utkání Sport Kolín - PCFT Sokoleč

Dne 19. 5. 2020 jsme odehráli doma první zápas prvního kola PLP s týmem PCFT Sokoleč. Zápas to byl velice příjemný, a to zejména proto, že se hrálo ve vzájemné pohodě, a také proto, že za náš tým startoval zvětšený počet hráčů. Výsledek pro nás sice už tak příjemný není, ale, když si uvědomíme, že soupeř odehrál skvělé zápasy, tak velmi dobře víme, že mu to vítězství právem náleží. Z jednotlivých zápasů: V prvním kole nastoupili za nás v první dvojici Martin Šternberg s dcerou Nikolou, která je zřejmě nejmladší současnou hráčkou PLP, proti Jaroslavovi Plačkovi a Jiřímu Škarvadovi. Zápas byl sice jasnou záležitostí pro soupeře, přesto se naše dvojice dočkala uznání za velmi dobrou hru. Výborně za nás zahrála i samotná Nikola, která dokazovala, že si s pétaquem rozumí, když dokázala nejednou velmi hezky nahodit. Jenom to hřiště na ní bylo ještě maličko delší. Ovšem, už dnes je jisté, že má předpoklady ke skvělému soutěžnímu růstu. Ve druhé dvojici za nás nastoupili Tomáš Malý společně se Zuzkou Malou proti Petrovi Károvi a Honzovi Svobodovi. Byl to zápas dost vyrovnaný, přesto ho nakonec zaslouženě vyhráli ti lepší, a to byl právě tým Sokolče. I tak patří uznání naší dvojici, která bojovala o vítězství srdnatě až do samého konce. Ve druhém kole pak nastoupili ve trojce Karel Novotný, pro kterého to byla vlastně první soutěžní premiéra, pak Zdeněk Hanuš a já Josef Musil proti Jiřímu Škarvadovi, Josefovi Kaliankovi a Petrovi Károvi. Hned od začátku soupeř velmi dobře rozjížděl jednotlivé hry, a nám se tomu podařilo úspěšně čelit jen v první hře, kde jsme brali 4 body, a tak se dostali do vedení. Bohužel, to bylo jediné, co se nám podařilo uhrát. Soupeř byl o třídu lepší, a tak výsledek 4:13 není žádným překvapením. V jednotlivcích za nás nastoupil Tomáš Malý proti Honzovi Svobodovi. Tomáš zde, ve velmi náročném zápase, dokázal čelit tlaku soupeře. Byla to skvělá hra obou hráčů. Závěr patřil našemu Tomášovi, a tak alespoň malá náplast. Soupeř vyhrál 3:1. To znamená, že bere 3 body. My mu k tomu blahopřejeme a děkujeme mu za skvělou herní atmosféru s přátelským ovzduším. Náš tým nehrál vůbec špatně. Ovšem, soupeř byl o poznání lepší. Nyní se těšíme na úterní odvetu, kterou společně odehrajeme v Sokolči. Závěrem se sluší poděkovat našim hráčům, kteří hráli velmi slušné hry v týmovém pojetí. To se projevilo i tím, že si skutečně zahráli všichni, a to je velmi dobře. Josef Musil

K utkání  PC Sokol Lipník - Sokol Kostomlaty

První zápas Plp v Lipníku s PC Sokol Kostomlaty ,zahráli jsme si na nových hřištích
a taky neuhráli,byl to boj a Kostomlatský nám to nandali 3:1 V pátek dáme odvetu pojede se hrát do Kostomlat tak doufám že to uhrajeme.        

K utkání PCP Lipník - K8 Předhradí

Dnes jsme v Lipníku U srubu přivítali hráče plp ligy, tým K8 Předhradí. 

Odehrály se tak 1. Zápasy  letošní "Vytoužené ligy"... Po covidovem období.

K utkání Demoliční koule - Pedro Velim

Za pro květen nepříliš běžného slunečného počasí se v pátek 29.5 na sokolečských hřištích odehrálo odvetné utkání mezi domácím týmem Demoličních koulí a Pedrem Velim .V prvním utkání zaslouženě zvítězili hosté z Velimi ,a tak nyní domácí tým D.K chtěl prohru odčinit a bojovat o lepší výsledek  ..
Obě dvojice domácích začali svá utkání s tímto vědomím ,Tonda s Petrou ,která letos nastoupila v PLP poprvé drželi vyrovnanou partii do poloviny utkání ,než jim jejich soupeři, "Ředitel" Paša s "Předsedou" Alešem bodově  odskočili a závěr utkání si zkušeně pohlídali a dotáhli utkání k zasloužené výhře..
Na vedlejším hřišti se o vítězství prali Hanka s Fandou jako lvi po několikadenním půstu ..Statečně se snažili ulovit každý bod ,ale ani jim to proti dobře hrající Amy s Martinem na vítězství nestačilo a po lítém ,dlouhém a vyčerpávajícím  boji se radovali hráči Pedra ..
V utkání jednotlivců pak zvítězila Amy nad Fandou a i v utkání trojic mezi domácím "Demolition triem" Hankou,Petrou a Petrem a velimskými "Pedřany "Pašou ,Alešem a Vojtou tahali za delší konec hosté ,kteří nakonec zaslouženě zvítězili ..Týmu D.K se nepodařilo ani tentokrát zvítězit v některém z utkání a  tak stále musí čekat na vůbec první letošní výhru v rámci PLP , pozitivní zpráva ale je ,že v dalším dvojkole nemohou prohrát  ...Divácká kulisa i pétanque atmosféra však byla super a za to patří všem zůčastněným hráčům i divákům velký dík ..
Koulím zdar ..
P.F
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Utkání Sokol Kostomlaty-Sevak Velim 27.5.2020

(Jarda, 27. 5. 2020 21:42)

Do Kostomlat přijel předehrát svůj zápas Sevak. Do prvních dvojek zasáhli Jarda s Mílou proti Vaškovi s Vlastou Nejedlou.Vlasta lepila hned od začátku svoji kouli na košonek a Vašek dobře sekundoval, potom se to na chvíli otočilo, ale jenom na chvíli, Vašek s Vlastou dotáhli zápas do vítězného konce. Na druhém hřišti za stálého tlaku vyhráli Jarča s Pepou nad Hankou a Růžou i když se ženy snažily.Jedničky vyhrál Jarda nad Pepou a zase rozhodovala hra trojek , kterou jasně ovládli Kostomlaty a tím vyhráli zápas za tři body.

Utkání Sokol Kostomlaty-PC Lipník

(Jarda, 27. 5. 2020 21:16)

Odvetný zápas byl zcela jiný než na Lipníku kde jsme zahráli opravdu dobře.První zápas dvojek vypadal jako hra kočky s myší a Maruška s Miloslavem jasně přejeli Jardu s Mílou.Hlavně Maruška hrála neskutečně.Druhá dvojka byla vyrovnaná až do úplného konce kde Jarča s Pepou vyhráli se štěstím nad Petrem s Jirkou.Jedničky po vyrovnaném začátku vyhrál Jarda nad Miloslavem a o celém utkání rozhodovala hra trojek kde rozhodla o něco lepší hra Lipníku,který si zaslouženě odváží z Kostomlat dva body za remízu 2:2