Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sport Kolín - PCFT Sokoleč

4. 6. 2019
  Sport Kolín – PCFT Sokoleč 3:1
7. kolo PLP Hráno 30.5. 2019 v Kolíně  
2x2 Malá Z. Šternberg M. - Boček J. Kadeřábek V. 13:3
2x2 Musil Ja. Musil P – Kára P. Krojidlo K. 13:3
1x1 Musil Jo. - Svoboda J. 13:6
3x3 Malá Z. Šternberg M. Musil Ja. - Boček J. Kára. P. Kadeřábek V. 10:13

 

Dnes jsme odehráli další ligový zápas s velmi kvalitním týmem, a to s PCFT Sokoleč. A světe div se, ani dnes nás štěstí neopustilo. V úvodním kole nastoupili ve dvojkách na hřišti č. 1 sehraná dvojice Zuzka Malá s Martinem Šternbergem proti Honzovi Bočkovi a Vítkovi Kadeřábkovi. Ve druhé dvojce na hřišti č. 2 za nás hráli sourozenci Honza a Pavel Musilovi proti Petrovi Károvi a Karlovi Krojidlovi. Oba zápasy jsme shodně vyhráli 13:3. Zatímco na hřišti č, 1 byli herní dvojice vyrovnané, tak na druhém to v úvodní části vypadalo spíše na soupeře, kdo drží hru ve svých rukách. Přesto se hra, na obou hřištích, vyvíjela pozitivně od začátků pro nás. Tomu odpovídal i výsledek. Ovšem, ač soupeř prohrával, tak nám často předváděl úžasné herní prvky. Zejména Petr s Karlem, kteří Honzovi vyrazili takřka každou dobře umístěnou kouli u košonku.
     Šli jsme do druhého kola, za příjemného stavu 2:0 pro nás, v jednotlivcích Josef Musil proti zkušenému Honzovi Svobodovi. Josef si uvědomoval sílu soupeře, a tak se od začátku plně soustředil na hru a bojoval o každý bod. V jeho prospěch hrálo, nemalým dílem, i domácí prostředí, a tak když se přidalo i to herní štěstí, tak začal svojí smělou hrou nabírat bod po bodu. Teprve za stavu 8:0 pro něj, se zadařilo Honzovi, který zahájil své bodové tažení, kterým to velmi dobře dotáhl na snížení 6:9. Pak se ale hra opětovně obrátila ve prospěch Josefa, kterému se v závěru podařilo pár dobrých hodů, a vítězství bylo doma. Výsledek 13:6 pro nás znamenalo zisk 3 bodů. Nutno podotknout, že kdyby se Josefovi nepodařilo těch několik velmi dobrých náhozů, tak by ten výsledek vypadal jistě jinak. 
     Na vedlejším hřišti se hrála trojka ve složení Zuzka Malá, Martin Šternberg s Honzou Musilem proti Honzovi Bočkovi, Petrovi Károvi a Vítkovi Kadeřábkovi. Zprvu bodoval několik her jen soupeř, a tak to pro nás nevypadalo moc dobře. Později se ovšem naši vzchopili, kdy dokázali srovnat stav a jednu chviličku i převzít vedení o jeden bod. To ale netrvalo dlouho, protože se soupeři podařilo opětovně, byť naši urputně bojovali, výborně umisťovat i vyrážet, a tak nás nakonec přehrál na 13:10. Přesto jsme přesvědčeni, že jsme dobře odehráli i tenhle zápas. V něm sice dominoval celý soupeřův tým, ale nedá mi to nevyzvednout některé luxusní náhozy Honzi B. Také skutečnost, že vlastně v závěru hry, kdy naši byli stále soupeři v závěsu, tak rozhodlo Petrovo neuvěřitelné vyražení košonku od našich možných bodovacích koulí, které by nám přinesly 2 - 3 body, k zadní čáře hřiště, kam se podařilo teprve Vítkovi umístit výherní kouli. Všem ostatním padaly do autu nebo nedojížděly. Řekl bych, že tento zápas byl nejnapínavějším ze všech, a to přes to, že po většinu hry v něm soupeř vedl. 
     Vzájemný klání pro nás tedy skončilo skvěle 3:1, což nám dává výsledně další 3 cenné body do celkového pořadí. Soupeř byl skvělý, nálada pohodová, a k tomu nám přálo i počasí. Co více jsme si tedy mohli přát.
     Na závěr si neodpustím jednu nadsázku a připomínku. Když jsme se před lety dostali z našeho „travního a divokého pétanque“ k tomuto kultivovanému, tak to bylo jen díky právě Honzovi Svobodovi, který nás nejenom vyhledal, ale i pozval na jejich krásný turnaj do Sokolče, kde se nás přátelsky ujali a naučili nás, jak se má hrát pétanque. Od té doby náš spolek patří do téhle skvělé komunity. Proto jsem mu to také rád připomenul, právě s trošičkou nadsázky, že si vlastě za tu prohru může sám, když nás k tomu správnému pétanque dostal a hru nás naučil. Ve skutečnosti jsme moc rádi a nesmírně si toho vážíme, že to tehdy pro nás udělal. Tím se i zapsal nesmazatelně do kolínské historie pétanque. No, a že jsme je jednou porazili? Tak to je prostě ta úžasná hra jmenující se pétanque, která dokáže divy, kdy nikdy není předem nic jasné. 
     Děkujeme soupeřům za velice příjemně strávené odpoledne a herní pohodu. Odvetný zápas hrajeme u nich už příští pátek. Moc se na něj a na soupeře těšíme. Snad se nám podaří uhrát alespoň jeden bod. No, uvidíme. Jak výše píši, pétanque je příjemná, která je ale i herně záludná, kde není předem nic jisté, a tak při další trošičce herního štěstí, zůstává vše otevřené.

Josef Musil            

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář