Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sport Kolín - SPD Velim

22. 6. 2019
  Sport Kolín – SPDVelim 3:1
17. kolo PLP 17.6. 2019 v Kolíně  
2x2 Malá Z. Šternberg M. - Nejedlá V. Jeřala V. 13:7
2x2 Hanuš Z. Musil. Jo. - Jeřalová H. Nejedlý J. 11:13
1x1 Musil Jo. - Nejedlý J. 13:7
3x3 Malá Z. Šternberg M. Hanuš Z. - Jeřalová H. Krause V. Jeřala V. 13:7

 

Dnes 17. 6. 2019 se nám dostalo cti, kdy jsme u nás hostili pétanque tým SPD Velim, který je tvořen z mnoha přátel, se kterými úzce spolupracujeme. Jsou to lidé, kteří nám již léta předávají mnoho svých poznatků a zkušeností, a jsou tak pro nás i velikým vzorem. A i když hrajeme vzájemně o každičký bod, tak se nikam neztrácí vzájemná úcta a přátelství. Nejinak tomu bylo i dnes.
     V prvním kole jsme nastoupili na hřišti č. 1 v sestavě Zuzka Malá a Martin Šternberg proti dvojce Vlasta Nejedlá a Vašek Jeřala, na druhém hřišti v sestavě Zdeněk Hanuš a Josef Musil proti Hance Jeřalové a Josefovi Nejedlému. Zatímco se Zuzce s Martinem podařilo udolat soupeře 13:7, tak na dvojce to bylo naopak. Tam to nejprve vypadalo herně celkem vyrovnaně. Dokonce se občas na nás usmálo i to herní štěstí. Pak ale přišlo pár skvělých soupeřových náhozů, které následně nekompromisně rozhodly o vítězi. V tomto duelu jsme prohráli 11:13. Byť jsme prohráli, tak jsme se svojí hrou celkem spokojeni. Myslím si, že jsme odehráli velice dobrou hru. Ne, že bychom nedělali nějaké ty chyby. Ale více bylo pěkných náhozů a celkové pojetí hry.                                                       

     Po prvním kole byl tedy stav nerozhodný 1:1. Rozhodnout muselo tradičně druhé kolo. Do něj jsme šli, tak jako vždy, s odpovídající pokorou, ale i bojovností, což se opět vyplatilo. Ale jednoznačné to rozhodně nebylo. V trojkách (Zuzka Malá, Martin Šternberg a Zdeněk Hanuš proti Václav Jeřela, Hana Jeřalová a Vlasta Kruse) to nejprve pro nás vypadalo velice zle. Dokonce jsme prohrávali 0:7. Pak se ale štěstí přiklonilo na naši stranu, a vše dostalo jiný spád. Našim se dokonce podařilo nepříjemný stav nejenom obrátit, ale dokonce i zvítězit, a to neuvěřitelně 13:7.
     Na jedničkách (Josef Musil x Josef Nejedlý) to bylo jinak. Od začátku se dá, zjednodušeně říci, že byl stav vyrovnaný. To platilo do doby, kdy se Josefovi M. podařilo dát za sebou 3x za 2 body. Tím soupeři výrazně utekl z dosahu na 12:7. Ovšem to nebylo vše. V poslední hře se mu ještě podařilo pěkně přiblížit, což bylo pro soupeře hodně těžké, protože mu v cestě stálo ještě několik herních koulí, a to se těžko řeší. Zápas tedy následně skončil 13:7 pro nás. Ovšem, nebýt těch dvojek, tak se mohl zápas vyvíjet zcela jiným směrem, protože soupeř hrál velice pěknou hru.
     Výsledek vzájemného utkání 3:1 pro nás. Což znamená zisk skvělých 3 bodů. Jen nás mrzí, že vyhrát může jen jeden tým, protože soupeř hrál skvěle, a jistě by si i on vítězství zasloužil.
     Příští zápas s tímhle skvělým týmem odehrajeme ve středu u nich. Již dnes se na to těšíme, a to i kdybychom neměli být úspěšní.
     Děkujeme soupeřům – přátelům za skvělé zápasy a krásně strávený čas hrou, kterou máme všichni tak rádi.
Josef Musil    

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář